„Hlavně si zkontroluj, jestli máš vypnutá data nebo se nedoplatíš, až ti někdo bude volat!“ – kolikrát jste to slyšel při přejezdu hranic na dovolenou? Od června 2017 si však díky nové regulaci EU nemusíte s telefonem na cestách dělat starosti.
EuroWIKI
Nevíte, nemůžete si vzpomenout a máte to na jazyku. Nebo jen potřebujete informace rychle a na pár řádcích. Proto pro vás máme malý tahák. Říkáme mu EuroWiki. Na webu Moje Evropa v něm najdete zdroj rychlých informací o hlavních a aktuálních pojmech, které se týkají Evropy. Stačí kliknout na počáteční písmeno toho, co hledáte nebo to prostě zadat do vyhledávače vpravo nahoře. Hned vám řekneme, co potřebujete vědět. A když budete chtít vědět víc, pošleme vás správným směrem. Evropník navíc pořád rozšiřujeme. Můžete nám taky napsat, co vám v EuroWiki chybí a my se na to podíváme.
Rozpočet EU
dý rozpočet je na první pohled nudná změť čísel a rozpočet Evropské unie na tom není o moc lépe. Jenže jeho velikost a složení vypovídá o tom, za co pro vás Evropská unie vydává peníze.
Rozšiřování EU
Na začátku jich bylo šest. Belgie, Francie, Itálie, Lucembursko, Nizozemsko a západní Německo podpisem Pařížské smlouvy založily v roce 1952 Evropské společenství uhlí a oceli. Teprve o 21 let později se Evropské hospodářské společenství, pak Evropské společenství a Euratom poprvé rozšířilo o další země.