Analýza: Jak o EU informují české televize?

Největší podíl na informování veřejnosti o dění v Evropské unii má Česká televize, komerční televize věnují ve svých zpravodajských relacích evropské politice méně času i příspěvků. Plyne to z analýzy společnosti Mediatenor, který má Moje Evropa k dispozici.

Slovensko a euro.

Zatímco v Česku dlouze řešíme, jak se ke společné měně postavíme a naše firmy během toho přicházejí o peníze, na Slovensku platí eurem už deset let a spokojenost se společnou měnou tam roste. I tak kolem „slovenské zkušenosti“ koluje řada mýtů. Pojďte se na ně podívat. Ať vás nedostanou.

Evropa průhledně

Každá instituce Evropské unie má na svém webu aktuality nebo tiskové středisko, kde naleznete všechny důležité informace. Zdrojů je hodně, a proto jsme pro vás připravili jednoduchý přehled. Abyste se spíš než na sputniky nebo nějaké pochybné listy mohli pohodlně podívat do oficiálních zdrojů. Stačí si vybrat instituci, u které chcete vědět, o čem aktuálně jedná, a kliknout, kam potřebujete.

Když v hospodě dojde na Evropu

Co si budeme povídat. Evropa není typické téma do běžné konverzace. To ale neznamená, že by vás mělo zaskočit, když na něj dojde. Pokud nechcete na Evropu jen nadávat, určitě se vám bude hodit vědět pár věcí, kterými vám zlepšila život. Stačí pár, kdyby na to náhodou došlo.

Brexit aktuálně.

Máme se v Česku Brexitu bát, nebo se jím nemusíme zabývat? Postupuje evropská sedmadvacítka dobře ve vyjednávání s Británií ohledně Brexitu?Tohle a další odpovědi na záludnosti Brexitu se dozvíte tady. Na jednom místě.

Eurobarometr: Důvěra Evropanů v Unii je nejvyšší od roku 2015.

Obraz, který má Evropská unie u občanů členských států, se postupně zlepšuje. Ukazuje to průzkum Eurobarometru z listopadu 2018. Výjimkou dál zůstávají Češi, kteří patří spolu s Řeky a Brity mezi tři největší euroskeptiky mezi členskými zeměmi.