České předsednictví Evropské unii – tentokrát bez kiksů

Není to tak dávno, kdy jsme to podle hesla tehdejšího předsednictví Evropě poměrně slušně osladili – uprostřed našeho „evropského šéfování“ jsme se zdárně střelili do kolene, sesadili vlastní vládu a leckteré evropské představitele nechali přemýšlet nad tím, jestli „nové“ země Evropské unie neměly ještě chvíli zrát mimo její řady.

Euro je stabilita. I během krize na Ukrajině

Aktuální dění po útoku Ruska na Ukrajinu rozhoupalo světové finanční trhy a přineslo nejistotu do globálního obchodování – české koruně tak hrozí mnohem rychlejší oslabování.

Většina Čechů by hlasovala pro setrvání v EU

Pokud by se konalo referendum o setrvání v Evropské unii, většina obyvatel Česka by chtěla zůstat součástí EU. Plyne to z letošní studie Globsec, která zároveň ukázala, že oproti loňskému roku podpora Unie v Česku značně vzrostla.

Češi dál vnímají Čínu jako hrozbu

Čína není zemí, kde bychom se měli inspirovat. Myslí si to většina Čechů, jen 8 procent dotázaných by naopak Čínu brala za vzor. Naprostá většina lidí si navíc myslí, že v Číně dochází k soustavnému porušování lidských práv, plyne z letošní studie Globsecu.

Výsledek pandemie? Důvěra v EU roste

Důvěra v Evropskou unii za poslední rok znatelně vzrostla. A to jak v Česku, tak v EU jako celku. Ukazují to čísla nejnovějšího Eurobarometru.

Co dělá EU proti koronaviru

S novým typem koronaviru se po Evropě zároveň začala šířit kritika, že proti nové nemoci Evropská unie nic moc nedělá. Jenže to není pravda. Nabízíme exkluzivní přehled toho hlavního, co se proti epidemii dělá na evropské úrovni.

Dezinformace hýbou světem. Doslova

Před pár lety se k falešným zprávám přistupovalo dost lehkovážně. Braly se za přirozený vedlejší produkt internetového věku a jen málo lidí si uvědomovalo, jakou mohou mít sílu. Dokud nepřišly volby.

Moje Evropa roste. Za půl roku na sítích dokázala, že Češi zprávy z EU chtějí

Projekt, který chce poznat Čechy a který chce, aby Češi poznali Evropu zbavenou mýtů, vzniknul před půl rokem. Za tu dobu přinesl vlastní průzkum, který vyvrací představu o českém euroskepticismu, exkluzivní analýzy Twitteru a zároveň celou řadu dílčích mýtů vyvrací každý týden na svém Facebooku, kde už má několik tisíc fanoušků.

Prouza: Slabé evropské předsednictví znamená slabší Česko

Předsednictví Radě EU je skvělou příležitostí ukázat, že v Evropě můžeme být vnímáni jako „Silné Česko“. To Česko, o kterém současný premiér říkal, že je předurčeno k úspěchu. Jenže zatím to vypadá, že z českých ambic zbude ve skutečnosti jenom slogan bez obsahu.

Pět (vyvrácených) euromýtů o euru

Vyvracíme pět nejčastějších mýtů, na které narazíte, když dojde řeč na společnou evropskou měnu a na to, jestli – a kdy – bychom s ní měli začít platit i v Česku.